דיספנסרים למזון | הפתרון שלנו לעסק שלך​

דיספנסרים למזון

 

בכל מלון ומסעדה בארץ אפשר למצוא דיספנסרים למזון. בכל ארוחות הבוקר העשירות בבתי המלון יש דגני בוקר מסוגים שונים שניתן להוציאם מדיספנסרים המוצבים בקצהו של חדר האוכל לצד חלב חם וקר. בנוסף יש מתקנים לשוקו חם וקר ולמים רתוחים להכנת קפה או תה, שנמצאים אף הם בתוך מכלים ייחודיים.  אנשי צוות חדר האוכל דואגים למלא את המכלים בשקיות תה וכל סוגי הקפה.

ישראל החלה לייצר דיספנסרים החל משנת 1995 והתמקדה בקורנפלקס פולי קפה, סוכר סוכריות וכל סוגי המזון היבשים. היצרנים יכולים להכין ללקוחות את הסוגים על פי רצונם בצבעים וגדלים שונים.

 

למה  משתמשים בהם בבתי מלון?

בתי המלון מקפידים להחזיק מכלים למילוי פריטי מזון בעיקר בגלל החיסכון הכספי וההיגיינה.  החיסכון ניכר במיוחד בכך שאפשר לקנות דגני בוקר בחבילות גדולות ולמלא בכל פעם שהמכל מתרוקן ההיגיינה נשמרת כי לא לוקחים דגנים בכף שיכולה להיות מלוכלכת אלא לוחצים על מנוף שמוציא את סוג וכמות הדגנים שכל אחד רוצה.

 

למה הם חשובים לשמירה על סדר וניקיון?

ככלל חשוב לציין על גבי הדיספנסר, בעזרת מדבקה,  מה כל תא מכיל וזאת  כדי למנוע טעויות. כך גם על מיכלי החלב, שוקו, מים, קפה שחור או כל משקה אחר. על שולחנות חדר האוכל יש בקבוקוני שמן ומיץ לימון. גם כאן חוסך בית המלון, בכך שאת מיץ הלימון והשמן הוא רוכש בגלונים גדולים ומעביר לבקבוקונים בכל פעם שהם מתרוקנים. גם על היגיינת המשתמשים, שומר בית המלון.

 

מה עושים במסעדות?

כדי שהדיספנסרים למזון יהיו היגיינים ותקינים לאורך זמן כדאי לרכוש אותם מחברה ידועה בעלת שם בשוק המסעדנות כאלה שאינם מחלידים ותקינותם נשמרת בכל מזג אוויר. צריך לקחת בחשבון שחלק משולחנות המסעדה נמצאים בחוץ וחשופים לפגעי מזג האוויר. בכל המסעדות יש על השולחן באופן קבוע מכלי שמן ומיץ לימון כמו מתקן למפיות. אחראי מטעם המסעדה דואג למלאי כל הזמן.

 

ומה קורה בבתים פרטיים?

בשנים האחרונות החלו הדיספנסרים להיכנס גם לבתים פרטיים. מתקני הדגנים הפכו לחלק מהמטבח. בכל תא הוכנס סוג אחר של דגני בוקר על פי העדפות המשפחה. הרבה שנים על כל שולחן בכל בית אפשר למצוא את קופסאות המפיות הרב פעמיות. בכל פעם שקופסא מתרוקנת ממלאים אותה שוב.

 

053-9426030