דיספנסרים לשתייה | הפתרון שלנו לעסק שלך​

דיספנסרים לשתייה

 

בכל קיוסק, מסעדה בתי מלון או כל בתי עסק למזון אפשר למצוא דיספנסרים לשתייה. בבתי המלון בכל חדר אוכל יש מכלי שתייה מכל מיני סוגים, מיצים, קפה, חלב, שוקו ומים, חמים וקרים. כל אחד יכול לגשת ולמזוג לעצמו את סוג המשקה שהוא רוצה בו.

 

למה כדאי להשתמש בדיספנסרים? 

 

מבחינת חסכון זו השיטה. בכל פעם שהמכל מתרוקן ממלאים אותו מתוך גלון שמכיל כמות גדולה גם מבחינה הגיינית זו שיטה טובה. אין צורך במזיגה מתוך בקבוק או קנקן.  לחיצה על מנוף מוציאה את הכמות הרצויה ישירות לתוך הכוס. את בקבוקי השמן ומיץ הלימון המוצבים על שולחנות חדר האוכל או המסעדה ממלאים מדי יום ובכל פעם שהם מתרוקנים. בעלי המסעדה רוכשים גלונים גדולים של שמן זית ומיץ לימון ומעבירים את הכמות הנדרשת. זהו חסכון רב וגם ההיגיינה נשמרת. 

 

דוגמאות לצורך בדיספנסרים • 

 

ברוב בתי הקפה והמסעדות המלצר הוא זה שמגיש לאורחים את הקפה, התה או כוס השתייה הקלה. בחדרי אוכל של בתי מלון כל אורח מכין לעצמו את השתייה והדרך למנוע ממנו טעויות היא על ידי סימון המשקה שהמכל ממולא בו.•    לאחר ריקון המשקאות לתוך הדיספנסר האריזה הולכת למיכל הפסולת וכך גם נשמרת איכות הסביבה של כדור הארץ. על יד כל בית מלון יש מכלי מחזור וכל גלוני השמן, מיץ הלימון, המיצים ומכלי החלב נזרקים לתוכם ומועברים למחזור.•    בשנים האחרונות אפשר לראות בבתים פריים מכלי דגנים מכל מיני סוגים. על כל תא מצוין הסוג של דגני הבוקר כך יכול כל אחד למזוג לעצמו את הרצוי לו על ידי הנפת המנוף שעל הכלי. •    כל אחד מחפש דרכים לחסכון, ניקיון והיגיינה, במיוחד שיש ילדים בבית והם ה"לקוח" הראשי של דגני הבוקר. ישנן משפחות שהדגנים הם המרכיב העיקרי בארוחת הבוקר.תמיכה בייצור כחול לבן – חשובה מאד למסעדות ולמטבחים מקומיים בשנת 1995 החלו לייצר בארץ דיספנסרים לשתייה ולמזון. יש גדלים שונים וצבעים שונים וללקוח יש אפשרות לבחור גם את הצבע. על כל תא יש מקום להכניס שלט המציין את תוכן התא, זאת מאחר ומיכל השתייה בדרך כלל אטום ולא ניתן לראות מה הוא מכיל .כך אפשר למנוע טעויות.

 

 

053-9426030